ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემია 2026 წლის 24-25 აპრილს გამართავენ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დამაარსებლის ივანე ჯავახიშვილისადმი მიძღვნილ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციას - ივანე ჯავახიშვილი - 150.
საქართველოს ისტორია; მსოფლიო ისტორია, ქართული ლიტერატურა; ლიტერატურათმცოდნეობა; თარგმანმცოდნეობა; ენათმეცნიერება; ქართული ენა; კავკასიოლოგია; ეთნოლოგია-ანთროპოლოგია; არქეოლოგია; ფილოსოფია; ხელოვნების ისტორია და ვიზუალური ხელოვნება; კულტურის კვლევები; სოციალური მეცნიერებები; ეკონომიკა, ეკონომიკის ისტორია; სამართალი და სამართლის ისტორია; ფსიქოლოგია, განათლების მეცნიერებები; მედიცინა.
კონფერენციაში მონაწილეობის მსურველებმა 2026 წლის 31 მარტამდე თეზისები უნდა გამოგზავნონ ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: javakhishvili150@tsu.ge
კონფერენციის ჩატარების ადგილი: ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველო.
სამუშაო ენები: ქართული და ინგლისური.
საკონტაქტო პირი: თსუ ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის სამეცნიერო კვლევებისა და განვითარების სამსახურის უფროსი, ასოც. პროფესორი ეკატერინე ნავროზაშვილი; ekaterine.navrozashvili@tsu.ge
გაერთიანებულ დოკუმენტში (MS Word ) გთხოვთ შეიტანოთ შემდეგი მონაცემები:
5. თეზისების ძირითადი ტექსტი ქართულად და ინგლისურად;